
Az Ulefone üzletpolitikája az elmúlt években erősen megváltozott, ennek köszönhetően az elmúlt időszakban leginkább strapatelefonokat és üzemidőben jeleskedő modelleket bocsájtott piacra. Maga a döntés érthető, hiszen az alap, "normális" telefonokból már Dunát lehetne rekeszteni, ráadásul a nagyobb gyártóktól is vásárolhatunk pénztárcánknak megfelelő mobiltelefonokat.
Aki viszont strapatelefonok után keresgél, akarva akaratlanul belebotlik az Ulefone termékeibe. Az Ulefone strapatelefonjai, az Ulefone Armor széria az elmúlt félévben rengeteg új modellel gazdagodott: a tavalyi évben az Ulefone Armor 3 és walkie-talkie funkcióval kiegészített Armor 3T után januárban érkezett a kiváló hardverrel szerelt Ulefone Armor 6. A most megjelenő Armor 6e az utolsó, és egyben a legerősebb készülék a túlélő mobilok között.

Az Ulefone Armor 6e az első Ulefone mobil, amely a jelenleg elérhető leggyorsabb MediaTek rendszerchipet, a Helio P70-et kapta. A 12nm-es gyártástechnológiával készült nyolcmagos SoC-ban az ARM Cortex A73 és A53 processzorokat találjuk, melyek maximális órajele 2,1GHz. Az elődökhöz képest a grafikus egység is sokat fejlődött, a Helio P70-ben már az ARM Mali-G72 MP3 GPU teljesít szolgálatot.
Az Armor 6e több fontos minősítést kapott, melyek között az egyik legfontosabb a por-, víz- és ütésállóságot jelentő IP68/IP69K. A készülék 2 méteres vízben 2 órát, 1 méteres vízben pedig akár egy teljes napot kibír, anélkül, hogy bármi baja lenne.
Az IP68/IP69K mellett a mobil megkapta az egyik legismertebb katonai minősítést (MIL-STD-810g) is.

Az Ulefone új modellje megjelenésben követi a trendeket: a nagy méretű 6,2 hüvelykes FullHD+ felbontású kijelző felső részén egy kivágás található, így a kijelző méretének növekedése nem növelte magának a készüléknek a méreteit. Az előlap egész részét Gorilla Glass üveg borítja, így a használat során az apróbb karcok miatt sem kell aggódnunk.
A 4 GB memória és a 64 GB-os (bővíthető) háttértár a középmezőnyben elegendő. Akinek több tárolóra van szüksége, az MicroSD kártyával természetesen most is bővíthet.
Az Armor 6e telefonban olyan különleges dolog is beépítésre került, mint az ultraibolya fény detektor. Ez leginkább túrázóknak, sportolóknak jöhet jól, hiszen a készülék figyelmeztet magas UV sugárzás esetén.
A hátlapi UV szenzor mellett találjuk meg a 16 + 2 megapixeles hátlapi kamerákat, dupla ledes segédfénnyel kiegészítve. A gyártó adatlapja szerint a hátlapi főkamera egy Samsung S5K3P9 szenzort használ, rendkívül fényerős f/1.8-as rekeszértékkel. Az előlapra egy 8 megapixeles modul került.

A túlélő mobiloknál vásárlást befolyásoló tényező lehet a hátlap alatt megbúvó akkumulátor mérete, és a vele járó kiváló üzemidő. Nos az Ulefone Armor 6e esetében gyors lemerüléstől nem kell tartanunk. Az 5000mAh-s kapacitású energiaforrás 25 órányi telefonálásra, 34 órányi zenehallgatásra vagy 9 órányi folyamatos videónézésre elegendő.
Az USB Type-C porton keresztül pillanatok alatt 100%-ra tölthetjük a telefonunkat, köszönhetően a 18 Wattos gyorstöltési funkciónak.
Rengeteg kényelmi funkciót is kapunk az Armor 6e megvásárlásakor, ilyen például a 10 Wattos Qi vezeték nélküli töltési lehetőség, a 0,2 másodperc alatt feloldó arcfelismerő rendszer, vagy az ujjlenyomat olvasó.
Vezeték nélküli technológiák terén sem spórolt a gyártó: van NFC támogatás, kétsávos Wifi, gyors helymeghatározás (GPS, Glonass, Beidou) és Bluetooth 4.2-t.
Az Ulefone Armor 6e készüléket a TomTop áruház promóciójában most kb. 56 ezer Forintért (199,99 dollárért) vásárolhatjátok meg. A vásárláshoz kuponkód nem szükséges.
A szállításnál érdemes a "Duty Free" lehetőséget kiválasztani, hiszen ebben az esetben nagy eséllyel elkerülhető az itthoni vámkezelés.
Az akció elérhető a webáruház oldalán:
Ulefone Armor 6e vásárlás
TomTop akció - 56 ezer Forint
TomTop akció - 56 ezer Forint