Néhány nappal ezelőtt már részletesebben is bemutattuk nektek, az Armor sorozat úttörő tagját, az Ulefone Armor 9-et, amely a tavaly megjelent, Ulefone Armor 7-et váltja a szériában. A különleges mobiltelefon már most megrendelhető a Banggood áruházból, 449,99 dolláros (133 ezer Forintos) bevezető áron.

Az Ulefone Armor 9 egyik legnagyobb újdonsága, a hátlapon található FLIR hőkamera, amellyel a körülöttünk lévő tárgyak hőmérsékletét tudjuk megvizsgálni. A FLIR hőkamera nem újdonság a piacon, hiszen például a CAT mobilokban már évek óta megtalálható, viszont rendkívül magas áruk miatt, kevesen engedhették meg maguknak.
A bejelentés után rengetegen voltak kíváncsiak arra, hogyan is működik az Armor 9 hőkamerája. A gyártó néhány napja egy rövid videót készített, melyben bemutatta a FLIR hőkamera működését, párhuzamosan egy professzionális FLIR E4 hőkamera társaságában:
Egy alagsori csőrendszert pásztáznak végig a két kamerával, a videóban jól látható, hogy az Ulefone Armor 9 telefonban található hőkamera tökéletesen működik. A FLIR Lepton kamera a fejlett MSX (Multi-Spectral Dynamic Imaging) technológiának köszönhetően részletgazdag hőképeket állít elő az előretelepített MyFLIR alkalmazásban. A hőkamera képét a hátlapi kamera képével együtt láthatjuk a kijelzőn, így jóval egyszerűbben azonosíthatjuk be a tárgyak elhelyezkedését.
A FLIR E4-hez képest jóval egyszerűbb az Ulefone telefonjának kezelése, hiszen egyrészt jóval nagyobb, 6,3 hüvelykes FullHD+ felbontású kijelzőn láthatjuk az aktuális képet, másrészt a mérési pontok beállítása az érintőkijelző segítségével rendkívül gyors. A MyFLIR alkalmazás segítségével mindezek mellett készíthetünk fotót, videót, vagy akár time-lapse felvételeket is.

Az Ulefone legújabb készüléke a hőkamerás képességeken túl számos kiváló tulajdonsággal rendelkezik, amelyeknek köszönhetően jelenleg az egyik legjobb ár-érték arányú strapatelefon a piacon. A bivalyerős külső szinte mindenféle szabványosított elismerést bezsebelt: IP68/IP69K és MIL-STD-810G. A telefon nem könnyű, viszont a strapatelefonok között, 324 grammos tömegével átlagosnak mondható. A nagy kijelző és a vastag borítás miatt, aprónak nem mondható (168,2x82x15 milliméter), bár ez a megállapítás a legtöbb piacon lévő mobilra igaz.

A masszív készülékházban egy rendkívül erős, nyolcmagos, MediaTek Helio P90 rendszerchip található, 8 GB (LPDDR4X) memória és egy rendkívül gyors (UFS 2.1), 128 GB méretű bővíthető tárhely társaságában. Ez a konfiguráció már bőven túlteljesíti a hétköznapi felhasználás fogalmát, az IMG PowerVR GM9446 grafikus processzornak köszönhetően pedig játékra is bőven futja erejéből.
A fejlődés a kamerákat is elérte, a már említett FLIR hőkamerás egységen kívül, találunk egy fényerős, 64 megapixeles Samsung Bright S5KGW1 szenzort ((0.8μm, 1/1.7", f/1.82), egy 5 megapixeles képalkotót, amely a FLIR egység segédkamerájaként van jelen, illetve egy 2 megapixeles mélységérzekelő modult.
A kamerák alá, az Ulefone Armor 7-nél is már látott, négy LED-ből álló villanófény került, amelyet akár elemlámpaként is használhatunk.
Az előlapon, kicsit a kijelzőbe belógva helyezkedik el a 8 megapixeles, 5 lencséből álló, f/2.2-es rekeszértékkel rendelkező szelfikamera.

Az Ulefone Armor 9 sok felhasználó számára, tudását tekintve, nagyon jó munkaeszköz lehet, ezért mindenképpen fontos, hogy komolyabb nyüstölés mellett is kibírja a teljes napot. Nos, a 6600mAh-s akkumulátor erre bőven képes, sőt a takarékos processzoroknak és az Anrdroid 10 rendszernek köszönhetően a két napos üzemidő sem ritka. A gyártó adatlapja szerint egy feltöltéssel 42 órányi beszélgetés vagy 510 órás (~3 hét) készenléti idő hozható ki.
Szerencsére lemerülés után sem kell sokáig nélkülözni a mobilt, hiszen a 18W-os gyorstöltő segítségével mindössze három óra szükséges a teljes feltöltésig.
Fontos megjegyezni, hogy az Ulefone Armor 9 elsősorban nemzetközi piacra készült, így a telepített, mindenféle reklámoktól mentes, Android 10-es operációs rendszer szinte a világ minden nyelvére beállítható. A vezeték nélküli szolgáltatásokra természetesen ugyanez igaz. Mobilhálózatok terén az egész országban, bárhol gond nélkül használható, az összes hazai 3G és 4G LTE frekvencia sávot, beleértve a B20-at is, kiválóan kezeli. A készülék támogatja az 5.0-s Bluetooth és kétsávos Wi-Fi rendszereket, illetve az NFC-t, amelynek segítéségével akár telefonunkkal is, érintés nélkül fizethetünk.
Az Ulefone Armor 9 mobiltelefont jelenleg több ismert külföldi webáruházból is megrendelhetitek. Jelenleg legolcsóbban a Banggood áruházból tudjátok beszerezni, 449,99 dollárért, azaz körülbelül 133 ezer Forintért. A szállításnál automatikusan a vámmentes EU Priority Line-t ajánlja fel az áruház, amely mellé ingyenes vámbiztosítás (Tariff Insurance) is jár.
Az akciót elérhetitek oldalunkról, a Banggood áruházból vagy közvetlenül a következő hivatkozásra kattintva:
Ulefone Armor 9
Banggood bevezető akció
Banggood bevezető akció
Még néhány üzlet, ahol meg tudjátok vásárolni a mobil készüléket: